Wszyscy będą ciekawi futurystycznych rzeczy. Technologia jest bardzo dynamiczna i nieprzewidywalna. Dopasowanie tempa to nie spacer po torcie. Ostatnie osiągnięcia technologiczne powodują fale na spokojnych obszarach. Niezależnie od tego, czy chodzi o technologię kosmiczną, czy artykuły gospodarstwa domowego, ślad technologii jest oczywisty. Podobnie ma to wpływ na infrastrukturę. Do wygodnej egzystencji potrzebujemy wsparcia w postaci infrastruktury. Budynki, meble, przedmioty gospodarstwa domowego stanowią infrastrukturę.

Meble są bardzo związane z naszym życiem. Jest to ważne dla sprawnego przepływu działań. W artykule omówiono niektóre z perspektywicznych zmian w projektowaniu i charakterze szafy na wymiar mebli.

Inteligentne meble

Kiedy cały świat jest napędzany przez internet, dlaczego meble nie mogą go dostosować? Zamierzam użyć prostego przykładu, aby zagłębić się w tę koncepcję. Załóżmy, że pracujesz na komputerze i wyszedłeś z miejsca, nie wyłączając go. Prowadzi to do marnowania energii. Teraz wyobraź sobie stolik komputerowy, który będzie komunikował się z Tobą w takich sytuacjach. To będzie wspaniałe.

Wyobraź sobie, że pijesz kawę na kanapie, a Twój umysł domaga się kojącej muzyki, inteligentny stolik kawowy może być rozwiązaniem. Producenci integrują inteligentne urządzenia w górnej warstwie mebli. Delikatnym dotknięciem można odtwarzać ulubione albumy. Ponownie można go połączyć za pośrednictwem Internetu rzeczy z systemami dźwiękowymi i telefonami komórkowymi.

W niedalekiej przyszłości w szafce czy toaletce będzie można umieścić iPada, na którym domownicy będą mogli bezpośrednio kontaktować się ze stylistami i projektantami mody.

Meble na wymiar

Ponieważ gust i charakter istot ludzkich różnią się od siebie, przemysł meblarski zamierza inwestować w spersonalizowane style mebli. Znany fizyk i naukowiec Stephen Hawking używa krzesła, które jest przystosowane do przyjmowania od niego poleceń. To przykład inteligentnych i niestandardowych mebli. Teraz może to być kosztowne i skomplikowane, ale technologia może skutecznie radzić sobie z takimi drobnymi przeszkodami.

Meble drukowane w 3D mogą rządzić przemysłem meblarskim dzięki swoim niesamowitym pomysłom. Klienci mogą zamówić dowolny rodzaj mebli i otrzymać je w krótszym czasie niezależnie od wzornictwa i stylu. Ta technologia jest obiecująca. Klienci mogą umeblować swoje domy w przystępnych cenach.

Projekty generatywne – To technologia z najwyższej półki. Tutaj osoba może bezpośrednio wprowadzić dane do komputera, jakie wymagania stawia meblom. Komputer generuje algorytm i tworzy niestandardowy projekt.

Przyjazna dla środowiska

Śmieci jednego człowieka są skarbem innego człowieka. Obecnie meble wykonane z materiałów odpadowych mogą nie być trwałe, ale trend się zmienia. Istnieje wiele metod, które dowiodły swojej skuteczności w produkcji trwałych i niedrogich mebli. Ze względu na obawy związane z globalnym ociepleniem i zanieczyszczeniem, ludzie wykazują duże zainteresowanie tym obszarem. Odpady metalowe z produktów elektronicznych można stopić i przekształcić w piękny mebel za pomocą technologii druku 3D. Niedaleko są dni, kiedy w każdym domu będą tego typu produkty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *